17 January 2019, 16:59
Volgende nieuwe ferry routes worden voorlopig voor dit jaar/deze zomer gepland:
IONISCHE EILANDEN
1.1. Vanaf Mei wil Ionian P. Lines volgende route gaan varen: Messolonghi > Ithaka > Kefalonia. Met de steun van het lokale bestuur van Messolonghi heeft Ionian P. Lines de nodige aanvragen gedaan bij het Ministerie om vanaf mei 2019 dagelijks een ferry in te leggen op deze route. Hiervoor zou men de ITHAKI DIAMOND gebruiken.
1.2. Geen nieuwe route maar wel een andere uitbater krijgt de route Patras > Ithaka > Kefalonia. Na het terugtrekken van Kefalonian Lines heeft Ionian Group Ferries (consortium van Levante Ferries en Zante Ferries) beslist om deze route te gaan uitbaten met de ANDREAS KALVOS. Deze ferry van Zante Ferries werd overgeheveld naar Levante Ferries en wordt momenteel in zijn nieuwe (gele) kleuren geschilderd.
CYCLADEN
1. Vandaag werd gemeld dat Seajets zinnens is om tussen 16 juni en 8 september een ferry in leggen op de nieuwe route Rafina>Andros>Tinos>Mykonos>Naxos>Paros>Sifnos. De ene dag zou de ferry vertrekken vanuit Rafina (14.15 uur), de volgende dag vanuit Sifnos (8.10 uur). Hiervoor zouden zij de ANDROS JET gebruiken.
2.1. Golden Star Ferries biedt dit jaar tussen 24 mei en 18 oktober volgende nieuwe route (dagelijks heen en terug) aan met de 1,5 jaar geleden aangekochte HSC SUPERCAT: Piraeus>Sifnos>Milos>Folegandros>Santorini>Ios>Naxos>Mykonos
2.2. Ook nieuw in het aanbod van Golden Star Ferries is de route Piraeus>Paros>Naxos>Mykonos>Tinos>Rafina. Ook hier is er dagelijks een afvaart in beide richtingen. Vanuit Piraeus om 7.00 uur, terug vanuit Rafina om 15.15 uur. Hiervoor wordt de (ook 1,5 jaar geleden aangekocht) HSC SUPERSPEED gebruikt.
2.3. En het houdt niet op bij Golden Star Ferries, want tussen 6 mei en 20 oktober wordt ook Rafina>Tinos>Mykonos>Santorini toegevoegd aan hun programma. Naargelang de periode worden Paros (tussen 28 mei en 29 september) en Naxos en Ios (tussen 21 juni en 15 september) opgenomen in deze route. Vertrek vanuit Rafina is iedere dag om 7.15 uur. Het vertrek vanuit Santorini is, afhankelijk van de periode, om 12.30 uur, 13.10 uur of 14.30 uur. Op deze route wordt de SUPERRUNNER ingezet.
Gezien nog niet alle maatschappijen hun uurtabellen voor de periode na 31 maart gepubliceerd hebben, is het nog niet duidelijk of er nog bijkomende nieuwe routes zullen geïntroduceerd worden.
IONISCHE EILANDEN
1.1. Vanaf Mei wil Ionian P. Lines volgende route gaan varen: Messolonghi > Ithaka > Kefalonia. Met de steun van het lokale bestuur van Messolonghi heeft Ionian P. Lines de nodige aanvragen gedaan bij het Ministerie om vanaf mei 2019 dagelijks een ferry in te leggen op deze route. Hiervoor zou men de ITHAKI DIAMOND gebruiken.
1.2. Geen nieuwe route maar wel een andere uitbater krijgt de route Patras > Ithaka > Kefalonia. Na het terugtrekken van Kefalonian Lines heeft Ionian Group Ferries (consortium van Levante Ferries en Zante Ferries) beslist om deze route te gaan uitbaten met de ANDREAS KALVOS. Deze ferry van Zante Ferries werd overgeheveld naar Levante Ferries en wordt momenteel in zijn nieuwe (gele) kleuren geschilderd.
CYCLADEN
1. Vandaag werd gemeld dat Seajets zinnens is om tussen 16 juni en 8 september een ferry in leggen op de nieuwe route Rafina>Andros>Tinos>Mykonos>Naxos>Paros>Sifnos. De ene dag zou de ferry vertrekken vanuit Rafina (14.15 uur), de volgende dag vanuit Sifnos (8.10 uur). Hiervoor zouden zij de ANDROS JET gebruiken.
2.1. Golden Star Ferries biedt dit jaar tussen 24 mei en 18 oktober volgende nieuwe route (dagelijks heen en terug) aan met de 1,5 jaar geleden aangekochte HSC SUPERCAT: Piraeus>Sifnos>Milos>Folegandros>Santorini>Ios>Naxos>Mykonos
2.2. Ook nieuw in het aanbod van Golden Star Ferries is de route Piraeus>Paros>Naxos>Mykonos>Tinos>Rafina. Ook hier is er dagelijks een afvaart in beide richtingen. Vanuit Piraeus om 7.00 uur, terug vanuit Rafina om 15.15 uur. Hiervoor wordt de (ook 1,5 jaar geleden aangekocht) HSC SUPERSPEED gebruikt.
2.3. En het houdt niet op bij Golden Star Ferries, want tussen 6 mei en 20 oktober wordt ook Rafina>Tinos>Mykonos>Santorini toegevoegd aan hun programma. Naargelang de periode worden Paros (tussen 28 mei en 29 september) en Naxos en Ios (tussen 21 juni en 15 september) opgenomen in deze route. Vertrek vanuit Rafina is iedere dag om 7.15 uur. Het vertrek vanuit Santorini is, afhankelijk van de periode, om 12.30 uur, 13.10 uur of 14.30 uur. Op deze route wordt de SUPERRUNNER ingezet.
Gezien nog niet alle maatschappijen hun uurtabellen voor de periode na 31 maart gepubliceerd hebben, is het nog niet duidelijk of er nog bijkomende nieuwe routes zullen geïntroduceerd worden.